Vilniaus žaliaskarė

520 views

Lapkričio pabaigoje sužibo pagrindinė Vilniaus eglė

Kai lapkričio pabaigoje įžiebėme pagrindinę Vilniaus eglutę, esančią Katedros aikštėje, daugelis aiktelėjo – kokia graži žaliaskarė, pasipuošusi skraiste! Ir išties – atidžiau pažvelgus, rodos, kad eglė, lyg saugodamasi nuo žvarbių lietuviškų orų, dėvi skraistę, sukurtą iš daugiau nei 50 tūkstančių lempučių. Kaip gimė ši idėja?

Visų atmintyje įstrigo ir pernykštė eglutė – namukas, po kurio vidų galėjome pasidairyti, ten pasiklausyti pasakų ar tiesiog pajausti Kalėdinę dvasią. Idėja buvo nuostabi, tačiau didžiulis minių srautas, trokštantis žūtbūt patekti į vidų, sukėlė mažą problemą – eglutėje neužteko vietos.


2015 metų eglė

Idėja 2016 metų eglei gimė atsižvelgiant į šią problemą.
Eglės architektė, Jolanta Tūraitė nusprendė, jog eglė, po savo „šakomis“ turėtų priglausti kuo daugiau žmonių. Kūrėja eglutę įvardina kaip „dvigubo silueto, turinti aiškiai matomą skraistės efektą, plastiškai nueinančią į namelius“.


2016 metų eglė, po skraiste

Eglės skraistė sujungta su Kalėdinės mugės kioskeliais, kurių išsidėstymas šiemet kitoks. Anksčiau jie dažniausiai būdavo išrikiuojami už eglės, tačiau šiemet – ją apsupo. Tai daug patogesnis sprendimas, nes kas gali būti geriau už karštą puodelį kakavos, įsigytą per kelis žingsius nuo nuostabios eglės?
Jei dar nespėjote apsilankyti Katedros aikštėje, nedelskite – reginys ne tik užburia, bet ir įpučia Kalėdinės dvasios, kurios, dėl sniego trūkumo, galbūt dar nepajautėme.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Linksmybės

Lietuvos miestų herbai kitaip

Ar esate juos matę?

3984 views
Paslaptys 3829 views