Vilniaus žaliaskarė

869 views

Lapkričio pabaigoje sužibo pagrindinė Vilniaus eglė

Kai lapkričio pabaigoje įžiebėme pagrindinę Vilniaus eglutę, esančią Katedros aikštėje, daugelis aiktelėjo – kokia graži žaliaskarė, pasipuošusi skraiste! Ir išties – atidžiau pažvelgus, rodos, kad eglė, lyg saugodamasi nuo žvarbių lietuviškų orų, dėvi skraistę, sukurtą iš daugiau nei 50 tūkstančių lempučių. Kaip gimė ši idėja?

Visų atmintyje įstrigo ir pernykštė eglutė – namukas, po kurio vidų galėjome pasidairyti, ten pasiklausyti pasakų ar tiesiog pajausti Kalėdinę dvasią. Idėja buvo nuostabi, tačiau didžiulis minių srautas, trokštantis žūtbūt patekti į vidų, sukėlė mažą problemą – eglutėje neužteko vietos.


2015 metų eglė

Idėja 2016 metų eglei gimė atsižvelgiant į šią problemą.
Eglės architektė, Jolanta Tūraitė nusprendė, jog eglė, po savo „šakomis“ turėtų priglausti kuo daugiau žmonių. Kūrėja eglutę įvardina kaip „dvigubo silueto, turinti aiškiai matomą skraistės efektą, plastiškai nueinančią į namelius“.


2016 metų eglė, po skraiste

Eglės skraistė sujungta su Kalėdinės mugės kioskeliais, kurių išsidėstymas šiemet kitoks. Anksčiau jie dažniausiai būdavo išrikiuojami už eglės, tačiau šiemet – ją apsupo. Tai daug patogesnis sprendimas, nes kas gali būti geriau už karštą puodelį kakavos, įsigytą per kelis žingsius nuo nuostabios eglės?
Jei dar nespėjote apsilankyti Katedros aikštėje, nedelskite – reginys ne tik užburia, bet ir įpučia Kalėdinės dvasios, kurios, dėl sniego trūkumo, galbūt dar nepajautėme.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Linksmybės

Lietuvos miestų herbai kitaip

Ar esate juos matę?

6611 views
Linksmybės

Kaip atrodytų pasenusios Disnėjaus poros?

Amžinai jauni animaciniai veikėjai kitu kampu!

4907 views
Linksmybės

Geriausios frazės merginoms “pakabinti”

Pasinaudokite proga!

5806 views