Santykių chemija: ar esate atviri naujiems ryšiams?

763 views

Turbūt esate sutikę moterų, kurios vargiai išbūna vienišos bent mėnesį. Ir tenka pripažinti, jog jos – nebūtinai jaunos gražuolės. Ką tokio turi jos, ko neturi kitos?

Sėkmingos, stiprios ir įdomios moterys labai dažnai lieka vienišos ir niekaip negali suprasti, kodėl taip yra. Dažnai galime nugirsti jas sakant, jog „neliko tikrų vyrų“, „vyrams nepatinka stiprios moterys, jiems reikia bejėgių ir paklusnių“ ar „Moteris turi pasirinkti: arba karjera, arba šeima“. Bet ar išties taip yra? Esmė ne tik vyruose: mįslės atsakymas glūdi chemijoje.

Valentingumas santykiuose
Prisiminkime sąvoką „valentingumas“, kurią mokėmės mokykloje: tai atomo savybė sudaryti cheminius ryšius.
Kelyje į sėkmę moterys dažnai užsiugdo pasitikėjimą savimi, įgyja savarankiškumo. Tačiau teigimas, jog „pati sukursiu sau įdomų, laimingą ir sėkmingą gyvenimą“ gali būti suprastas klaidingai ir vesti link išsiskyrimo. Psichologijos mokslas tokį elgesį laiko svarbiu psichinės sveikatos elementu, vadinamu „autoriaus požiūris“. Deja, bet šis reiškinys turi trūkumų.
Net jei būtumėte pats geriausias tinklininkas pasaulyje, vienas žaisti, deja, negalite. Egzistuoja daugybė žaidimų ir užsiėmimų, kuriuose svarbus komandinis darbas (ar bent darbas poroje), o tai neturi nieko bendro su žmogaus jėga ar silpnumu. Turime išmokti bendradarbiauti.

Raskite vietos vyrams
Dažnai, bare ar klube paklausus vyrų, kodėl jie neprieina prie vienų ar kitų moterų, jų atsakymas būna paprastas: „aš nematau, kad būčiau jai reikalingas“.
Vyrai žavisi stipriomis ir sėkmingomis moterimis. Svarbiausia – kalbėtis. Tačiau vyrui, norinčiam paprasčiausiai užkalbinti, ar tapti jūsų gyvenimo dalimi, svarbu parodyti, jog jūsų gyvenime jiems tikrai yra vietos ir kad jie gali kažką dėl jūsų padaryti.
Galbūt jūs gerai uždirbate, žinote, kaip pakeisti automobilio padangą, netgi turite šildomas paklodes, kad lovoj visad būtų tinkama temperatūra… Valentingumas – tai ne nauda ar pagalba. Valentingumas – tokia būsena, kuomet jūs, nepaisant visos savo sėkmės ir pasiekimų jaučiate, jog jūsų gyvenime vyras, vis dėlto, yra reikalingas. Tai natūralu: „iš gyvenimo noriu daugiau“, „man įdomu“, „aš atvira naujiems pasiūlymams“, – turite perteikti tokią žinutę.

Treniruokitės „bendravimo su kitu“
Net pati geriausia savarankiškumo savybė gali atsisukti prieš jos turėtoją. Pavyzdžiui: moteris svajoja apie santykius, bet jau pirmo pasimatymo metu elgiasi taip, kad vyrui nėra kur dėtis – jis jaučiasi erzinamas, jam užduodami nepatogūs klausimai, tikrinama jo jėga („jei jis mane apgintų, reiškia tinkamas“). Tokia ar panaši, ne mažiau traumuojanti bendravimo taktika gali atsirasti savaime, pačiai moteriai to net nepastebint. Ir visai ne stebėtina, jog vyras pakankamai greitai norės nutraukti su ja ryšius.
Kaip atstatyti paprastą bendravimo mechanizmą? Pakeliui į pasimatymą, galvokite, jog jūs einate susitikti su drauge. Ir bendraukite su potencialiu vaikinu taip, kaip bendrautumėte su drauge: palaikykite jį, nepamirškite pajuokauti ir būkite nuoširdi. Niekam ne paslaptis, jog seksualinis ryšys prasideda nuo bendravimo. O kai viskas pasisuka šia kryptimi – mėgaukitės bendravimu.
Bendrauti su vaikinais kaip su draugais – variantas be pralaimėjimo, kurio dėka maloniai praleidžiate laiką, susipažįstate su galimais partneriais, jums nereikia priimti greitų ir drastiškų sprendimų.

Ruoškitės geresniam gyvenimui
Ar pastebėjote, jog įsimylėję žmones pradeda atrodyti kitaip? Jie spinduliuoja daugiau švelnumo, yra labiau patenkinti ir, žinoma, laimingi.
Valentingumas – tai kvietimas įžiebti savyje meilę, tai įgūdžių ugdymas ir pasiruošimas įsimylėti. Žinoma, tai pavojinga, bet pripažinkime, jog rizikuoti verta, nes rezultatai – santykiai ir artumas, kuriuos norisi išsaugoti.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Virtuvė

Virtuvės nesėkmės

Nes kartais nepasiseka visiems

6971 views
Pasaulis

Įdomūs faktai apie Australiją

Galbūt sužinosite kažką naujo?

6691 views