Reti egzotiniai vaisiai, kurių dar nesate girdėję

12097 views

Pasaulyje yra daug neįsivaizduojamo skonio vaisių

DURIANAS
Pagrindinis duriano bruožas – jo siaubingas kvapas ir tuo pačiu metu nuostabus skonis. Kvapas apibūdinamas kaip supuvusio svogūno, sūrio ir terpentino mišinys. Kai kurie jaučia supuvusios žuvies ir kanalizacijos su česnakais smarvę (vaisiaus sudėtyje yra organinių sieros junginių), šiuo atžvilgiu, durianą draudžiama turėti su savimi viešajame transporte ir viešbučiuose. Tačiau vaisius turi riešutų-sūrio skonį, primenantį bananų, mango, ananasų, grietinėlės ir braškių mišinį. Kitas duriano bruožas – jo negalima maišyti su alkoholiu (pakyla kraujospūdis).

CUKRINIS OBUOLYS
Vaisiaus skonis primena ledus ir sušaldytas jis naudojamas kaip užpildas vafliniame ragelyje. Be to, vaisius primena ananasų, mangų, papajų, persikų ir braškių skonį. Vaisiai tirpsta burnoje, lyg grietinė ar švelnus kremas. Jis turi ir gydomųjų savybių – padeda sumažinti temperatūrą ir gydo dizenteriją. Vienintelis neigiamas bruožas – jo sėklos yra nuodingos.

DUONVAISIAI
Duonvaisių Medis turi didžiausius vaisius, kurie sveria iki 35 kg, o ilgis – 90 cm. Aromatas ir skonis primena bananų, ananasų ir mango ar net vaisių gumos mišinį. Kepimas duonvaisių sėkloms suteikia šokolado skonį.

JABUTIKABA
Skonis primena jabuticaba vynuoges. Iš šių vaisių gamina želę, marmeladą, vyną ir likerį. Nuoviras iš džiovintų vaisių žievelių Brazilijoje naudojamas kaip priemonė nuo astmos, viduriavimo ir dizenterijos.

RAUDONIEJI BANANAI
Saldūs aviečių skonio vaisiai, (kai kurie jaučia mango), kuriuose yra daugiau kalio, beta-karotino ir vitamino C nei įprastuose geltonuose bananuose.

RAGUOTASIS MELIONAS KIVANAS
Šis vaisius yra taip pat žinomas kaip raguotas melionas, Afrikos raguotas agurkas ar želės melionas. Prinokusio vaisiaus skonis primena agurkų, kivių ir bananų mišinį.

STAMBIAVAISĖ BASOVIJA (TAMARIILO)
Tamarillas yra netolimas pomidoro, baklažano ir pipiro giminaitis tuo pačiu metu jis yra vaisius. Tamarillo yra labai panašus į saldžiarūgštaus skonio pomidorą ir tuo pačiu metu primena pasiflorą. Universalus vaisius, kuris gali būti naudojamas kaip desertas ir kaip garnyras.

CITRONAS arba BUDOS RANKA
Pagrindinė vaisiaus savybė yra jo gardi žievelė (vaisiaus žievelė turi savitą žibuoklių kvapą). Valgyti vaisių beveik neįmanoma, nes minkštimo ten beveik nėra. Pagrindinas primena citrinos žievelės skonį. Geltoni vaisiaus “pirštai” dažnai naudojami žuvies patiekalams pagardinti ar salotų paruošimui.

VALGOMOJI SALAKPALMĖ
Vaisiai yra padengt odele, kuri yra labai panaši į gyvatės odos struktūrą, taigi pavadinimas kilęs iš šios asociacijos. Nors vaisius ir gardus, bet skonis yra gana specifinis – kaip ananasų ir bananų su šiek tiek riešutų. valyti vaisius reikia atsargiai – jais labai lengva įsidurti rankas.

JUODASIS SAPOTIS
Bet kuriam vaisiui juoda spalva – požymis, kad jis sugedęs, išskyrus juodąjį sapotį. Juoda spalva rodo, kad vaisius yra prinokęs ir jį galima valgyti. Tekstūra, skonis ir spalva primena šokolado pudingą. Tačiau, skirtingai nuo pastarojo, šis vaisius yra taip pat labai naudingas.

LONGANAS
Jis dažnai vadinamas jaunesniuoju ličio broliu. Longanas saldus, sultingas, labai aromatingas su atskiru muskuso skoniu. Vaisiuose yra daug cukraus, vitamino C, kalcio, geležies ir fosforo.

AKEBIJA
Akebijos vaisiai valgomi kaip desertas, o odelę farširuojama mėsos įdaru. Turi malonų aromatą ir skoniu primena avietes. Ir jei jūs priartėsite prie augalo, tuomet pajusite švelnų šokolado kvapą.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Naujienos

Ką apie jus sako gimimo metai?

Ar įžvelgiate panašumų?

33038 views