Lokių žiemos miegas

7771 views

Koks jis?

Skirtingai nei daugelio žiemojančių žinduolių, lokių kūno temperatūra žiemojant beveik nekrinta, tačiau gerokai sulėtėja jų medžiagų apykaita. Taip nutinka todėl, kad visą sezoną miegantis lokys nesunaudotų per daug energijos. Tačiau, priešingai nuo kitų žiemą miegančių gyvūnų, tokių kaip voverės, lokių medžiagų apykaita nesulėtėja taip smarkiai. Per visą išmiegotą sezoną jie netenka maždaug 30% savo kūno svorio ir pavasarį sutinka lieknesni.. Stebina ir tai, kad keletą mėnesių išmiegojusių lokių raumenys ir kaulai išlieka tokie pat tvirti, kaip ir prieš žiemos miegą. Taip pat, miego metu jiems auga kailis.

Lokiai žiemą išgyvena be maisto. Jų kūnai pasikeičia, todėl atėjus pavasariui, kai lokiai palieka guolius, iškart nepuola valgyti. Apskritai, 80% jų mitybos sudaro įvairūs augalai bei šaknys. Likęs valgiaraštis – smulkūs žinduoliai, paukščiai, kiaušiniai ir vabzdžiai. Kai kurios lokių rūšys mėgsta žuvį, kurią pasigauna patys.

Prabunda lokiai pavasarį, kuomet sužaliuoja žolė. Guolį jie palieka skirtingai: pirmiausia patinai, paskui nesusiporavusios patelės, galiausiai – patelės, turinčios jauniklių. Tačiau yra lokių, pavyzdžiui Kamčiatkoje, kurie žiemą nemiega, nes šaltasis metų laikas ten trunka praktiškai visus metus.
Stebėtina, tačiau lokiukai gimsta žiemos miego metu. Motinos lokės sugeba jais pasirūpinti ir per miegus. Dažniausiai jie gimsta sausio – vasario mėnesiais, tačiau pasitaiko atvejų, jog pasaulį išvysta ir gruodį.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Pasaulis

Giliausia metro stotis

Ar išdrįstumėt nusileisti?

8808 views
Pasaulis

Įdomūs faktai apie Australiją

Galbūt sužinosite kažką naujo?

11567 views
Pasaulis

35 įdomūs faktai apie Japoniją

Tai, ko galbūt dar nežinote

7667 views