Kuba

911 views

Viskas, ką reikia žinoti, norintiems vykti į Kubą!

Vizos

Iš išorės sala labai primena miegantį krokodilą, bet turistų tai nė kiek negąsdina. Vizų klausimas ten, lieka aktualus ir spalį, nepaisant vadinamojo audrų laikotarpio. Kuba yra svetinga jos gerbėjams, bet pasiruošusi juos priimti ne ilgiau kaip 30 dienų. Tačiau panorėję, turistai gali pratęsti savo buvimą saloje dar mėnesiui. Tai galima daryti daugiausiai du kartus, dėl ko reikia kreiptis į Migracijos tarnybą. Vizos pratęsimas kainuoja maždaug 30$.

Pasienyje Jūsų paprašys pateikti tarptautinį pasą ir atgalinius bilietus. Matyt, norėdami būti tikri, kad nepasiliksite saloje. Be to, neužmirškite dviejų Migracijos kortelės egzempliorių.

Kaip ten nuskristi?

Orlaivyje teks praleisti ne mažiau 11 valandų, tad būkite pasiruošę pavalgyti, pamiegoti, keletą kartų peržiūrėti kino naujienas ir iš neturėjimo ką veikti keletą kartų atidžiai perskaityti aviakompanijos žurnalą. Dauguma turistų, vis tik, renkasi tiesioginius reisus, kai kurie su persėdimais Amsterdame ir Paryžiuje, skrydžius.

Be to, galite iškart skristi į kurortinio miesto Varadero oro uostą, net nesustodami sostinėje. Su persėdimu Diuseldorfe (Vokietija), kompanijų „S7 Airlines“ ar „Air Berlin“ reisais galite atskristi per 14 valandų. Tačiau tuo atveju gali tekti kelionėje sugaišti net 40 valandų, jei parai tektu likti Vokietijoje. Perkant bilietus pastebimas šioks toks dėsningumas: kuo daugiau persėdimų – tuo pigesni bilietai. Būtent todėl tiesioginiai reisai patys brangiausi – nuo 1 700 Eur. iki lapkričio mėnesio.

Bilietų kainos svyruoja nuo 1 000 Eur. lapkritį, iki 2500 Eur. Taip, tai kelionė ne iš pigiųjų. Statistika teigia, kad į Kubą skraido žmonės turintys didesnes nei vidutines pajamas. Tačiau jei užsibrėšite tikslą, galite rasti ir pigesnių variantų.

Lankytinos vietos

Iš tarptautinio Hose Marti oro uosto galima keliauti į sostinės viešbutį, ar tiesiog pasirinkti kitą kurortą. Kubos Respublika susideda iš 16 provincijų ir Chuventudo salos municipaliteto. Sostinėje verta būtų pasivaikštinėti istoriniu miesto centru – Senąja Havana, na, o rytą pabėgioti Malekono krantine. Pasilepinti nuostabiuose Matansasos Varadero paplūdimiuose. Pataisyti sveikatą Vile Klaro kurorte Elgėja, jo gydomuosiuose mineraliniuose šaltiniuose ir nusifotografuoti didžiulį dirbtinį Anabanilijo ežerą. Kamagujyje nueiti į Karmen aikštę ir susipažinti su kubietišku teatru „Principal“. Granma provincija žinoma nacionaliniu parku Desembarko-del-Granma, pasivaikščiojimas po kurį tikrai ilgam išliks atmintyje. JUNESCO paskelbė šį parką žmonijos paveldu.

Na, ir žinoma, pati svarbiausia šalies įžymybė – tai žmonės su savo kultūra. Saulėti su savita kultūra, jie nesistengia praturtėti, gyvendami socialistinėje santvarkoje jau daugiau kaip pusamžį. Uždirbama Kuboje yra labai mažai, tad kubiečiai kas mėnesį gauna iš valstybės šiokią tokią materialinę paramą. Produktų krepšelis susideda iš dešimties kiaušinių, litro augalinio aliejaus, poros kilogramų cukraus, ryžių, kilogramo pupelių ir taip pat trupučio mėsos, vištienos, žuvies ir dešros.

Šalis garsėja savo balerinomis, o Kubos beisbolo komanda ir šiandiena lieka geriausia pasaulyje.

Ką veikti Kuboje?

Šokti! Kuboje į pasiūlymą pašokti, tokie atsisakymai, kaip „nemoku“ arba „atleiskite, nenoriu“ tiesiog nepriimami. Kubiečiai tiesiog gimsta po valiūkiškos salsos ar bačatos ritmais, tad judėjimas muzikos ritme yra jiems įgimtas. Nuostabu, net senukai čia šoka. Kuboje yra, taip vadinami, pagyvenusių žmonių sodai. Suspraustoje senukų dienotvarkėje yra ir laikas šokiams.

Neoficialus Kubos himnas Guantanamera girdimas pro kas antrą langą. Ši tendencija nepriklauso nuo metų laiko, kubiečiai ištisą parą didžiuojasi savo šalimi. Na, o pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos galima Varadere: The Beatles klube rokas, ir Havana Clubdžiazas. Būtent ten ir pamatysite kaip juda plastiškieji kubiečiai. Jaunuoliai šiose įstaigose, po atviru dangumi, sukiojasi kasdien, su pasimėgavimu mokydami turistes šokių.

Transportas

Kubą ne be priežasties vadina Laisvės Sala, Autobusai čia išties važinėja laisvai, be jokio tvarkaraščio. Būtent tai ir yra priežastis, kodėl turistams jie nerekomenduojami. Tiesiog galite nesulaukti. Na, ir ne kiekvienas gali atlaikyti tokius stiprius, kelionės autobusu, įspūdžius. Tektu iš visų jėgų laikytis už turėklų, Kubos keliuose gerokai krato. Keleiviai, beje, ne visuomet geranoriškai nusiteikę turistų atžvilgiu, kurie, jų nuomone, turi pakankamai pinigų, kad galėtu pasisamdyti taksi.

Turistų lankomuose centruose, tokiuose, kaip Varadero, Trinidadas, Havana, praktiškai visi retro automobiliai naudojami kaip taksi. Nežiūrint į tai, taksistai priversti mokėti valstybei nemažus mokesčius. Varadero, pavyzdžiui, tai sudaro apie 20 kukų dienai (apie 16 Eur). Kubiečiams tai yra labai daug, kas ir lemia aukštas taksi kainas.

Virtuvė

Vidutinės klasės kubiečiai namuose valgo ryžius su pupelėmis pietums, o tropinius vaisius ruošia su sirupu ir valgo kaip desertą. Pigu ir maistinga. Pas daugumą šeimų, šalia namo auga nedidelis sodas, kur jie augina avokadus ir mango vaisius.

Kubiečiai labai mėgsta bonijato – iki rusvumo apkeptas, saldžias bulves. Savo laiku vergai, išmokę gaminti skanumynus iš augančių aplink vaisių, kaip palikimą paliko šiuolaikiniams kubiečiams patiekalą, vadinamą Platanos, arba keptus bananus. Bananų čia yra dedama į įvairiausius patiekalus, tai yra ir padažų sudėtinė dalis, bei naudojama kepant pyragus, ar ruošiant pudingus. Kitas, ruošiamas iš apkeptų neprinokusių bananų, patiekalas vadinasi Platanos a punjetasos. Kubiečiai bandė bananus sumaišyti net su sūriu, taip atsirado Pikadiljo kubietiškai.

Tarpe kitų populiarių patiekalų reikia paminėti kongri – balti ryžiai su margomis pupelėmis ir aros moro – su juodomis pupelėmis. Žuvį, kubiečiai, kepa ant anglių ir užkepa tešloje. Taip maitinantis, Kuboje daug ilgaamžių žmonių. Moterų vidutinis amžius yra apie 83 metai, o vyrų – apie 78 metai. Šį faktorių, beje, įtakoja ir nemokamas gydymas, kuriuo vietiniai ypač didžiuojasi.

Na ir žinoma, kubiečiai geria romą! Žinomiausia rūšis – Havana Club, kurį patiekia vakarienės metu ir, žinoma, geria vakarėliuose. Senojoje Havanoje net galima rasti romo muziejų. Šį gėrimą, vis tik, derėtų vartoti saikingai, nes grįžus namo nebus ką prisiminti…

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Paslaptys

Sukti klausimai

Į juos atsakyti gali tik genijai arba šizofrenikai!

10648 views
Linksmybės

Didžiausia murklių rūšis

Meino meškėnai!

7151 views
Linksmybės

Geriausios frazės merginoms “pakabinti”

Pasinaudokite proga!

5850 views