Kas bendro tarp meškų ir žmonių?

1273 views

Kaip Švedijos įstatymai pakeitė meškų šeimų gyvenimus

Prieš kurį laiką Švedijoje buvo pakeistas medžioklės įstatymas. Meškos greitai pajuto šį pakeitimą ir pakeitė savo vaikų auklėjimo modelį. Žmonių tarpe toks modelis ne visada skatinamas.

 

Pasakose meškos dažnai minimos kaip protingi ir mąstantys gyvūnai. Tačiau kas galėjo pamanyti, kad jos dar ir supranta įstatymus. Tokias išvadas galima padaryti pagal tyrimą, kuris buvo įvykdytas Švedijoje. Ten šleivakojės praktiškai tiesiogine prasme prisitaikė prie vietinės valdžios įstatymų.

 

 

Mokslininkai atrado, kad meškiukai gyvena su tėvais iki dviejų su puse metų, skirtingai nei anksčiau, kai prieš 20 metų vaikus iš olos iškraustydavo po 18 mėnesių.

 

Iš pradžių mokslininkai nusprendė, kad pavėlintas meškiukų atskyrimas nuo tėvų, susijęs su dauginimosi problemomis. Tačiau išsamesnis tyrimas parodė, kad tai nutiko sąlygojant įšgyvenimui po įstatymo priėmimo.

 

Mokslininkų komanda iš Kanados ir Norvegijos išanalizavo duomenis apie skandinavų šalių rudąsias meškas per paskutinius 22 metus.

 

Tyrimo rezultatuose teigiama, kad jaunosios kartos auklėjimas stirpiai padidino meškų išgyvenimo šansus – kaip suaugusių meškų, taip ir jauniklių. Būdami grupėje jie turi daugiau šansų išsimaitinti, nei po vieną, taip pat jie tampa saugesni nuo savo giminaičių, kovų už teritoriją metu. Taip pat, mokslininkų nuomone, meškiukai dabar ilgiau būna su šeima, nes gyvūnai suprato, kad taip jiems mažiau pavojingi medžiotojai.

 

Pabrėžtina, įstatymo pakeitimas turėjo ir neigiamų pasekmių. Priimdami įstatymą, valdžios atstovai tikėjosi, kad jis padės meškoms padidinti savo populiaciją, tačiau meškos pradėjo daugintis ypač aktyviai.

 

Jei Švedijoje meškos prisitaikė prie įstatymų, tai viename JAV draustinyje praktiškai atsisėdo žmonėms ant kaklo. Tiesiogine prasme. Vienoje amerikietiškų laukinių gyvūnų prieglaudų neseniai buvo nufilmuota, kaip statybininkas ant nugaros nešioja stambų šleivakojį. Sprendžiant pagal vaizdelį, daro tai savanoriškai, tačiau, kas žino..

 

 

Nusišypsokite ir nusiųskite ši straipsni mamai – meškei! 😉

komentarai

Comments are closed.

Virtuvė

Kiek laiko ruošti daržoves

Patarimai, kaip tobulai paruošti daržoves

8549 views
Linksmybės

Lietuvos miestų herbai kitaip

Ar esate juos matę?

10295 views
Linksmybės

Geriausios frazės merginoms “pakabinti”

Pasinaudokite proga!

16093 views