Kaip tyliai ir ramiai keliauti lėktuvu su vaikais

2162 views

Praktiški patarimai tėvams

Skrydis lėktuvu su vaikais – išbandymas visiems: vaikams, jų tėvams ir kitiems keleiviams. Vaikus stipriau veikia slėgio pokyčiai, lėktuvuose juos „užsupa“. O ką jau kalbėti apie ramų sėdėjimą vienoje vietoje daugiau nei valandą? Tai neatrodo paprasta net suaugusiems. Pateikiame jums įvairių psichologų patarimus, padėsiančius tėvams keliauti lėktuvu ramiai ir be jokių riksmų.

Svarbiausia taisyklė: vaikai jaučia tėvų nuotaiką. Jei mama jaudinasi dėl atidėto skrydžio, vaikas taip pat pradės jausti nerimą.

Pakilimas ir nusileidimas: ką daryti, jei užgula ausis?

Lėktuvui kylant ir leidžiantis – greitai keičiasi slėgis, todėl gali užgulti ausis. Užgulimą neretai lydi ir skausmas. Pateikiame kelis būdus, ką geriausia daryti, jei vaikui užgula ausis.

Vaikams nuo 1 iki 3 metų

• Duokite vaikui čiulptuką ar buteliuką.
• Jei vaikas mėgsta kartoti jūsų judesius, pradėkite žiovauti.
• Galite išbandyti ir ausų kištukus, kurie sureguliuoja slėgį ausyse.

Vyresniems, nei 3 metų vaikams

• Žiovauti ar išsižioti.
• „Išstumti“ užgulimą: užsikimšę nosis ranka bandyti išpūsti pro ją orą.
• Čiulpti ledinukus, gerti gėrimą pro šiaudelį, užkandžiauti – visa tai padeda.
• Ausų kamštukai taip pat gali padėti.

Kuo užimti vaikus skrydžio metu?

Vaikams nuo 1 iki 3 metų

• Sveikas miegas. Tėvai turi ruoštis skrydžiui ir sutvarkyti vaiko dienotvarkę taip, kad skrydžio metu jis daugiau miegotų. 5 – 6 dienas prieš skrydį bandykite pratinti vaiką miegoti tuo laiku, kokiu planuojate skristi. Iki skrydžio likus kelioms valandoms pasivaikščiokite, neleiskite jam užmigti. Ir būtinai pakeiskite sauskelnes, nes lėktuve tą daryti bus nepatogu.
• Maistas. Vaikams lengviau išgyventi skrydį, jei gauna savo mėgstamų skanėstų. Paverskite tai žaidimu: nusipirkite skanėstų, kurių forma primintų gyvūnus ar raides, maitindami vaikus – žaiskite.
• Fizinė veikla. Lėktuvas vaiko akimis – didelis žaislas. Pasivaikščiokite su juo po saloną, parodykite kas ir kur yra. Paprašykite skrydžio palydovių parodyti, kur dedamas maistas. Vaikams tai patinka.

• Žaidimai ir pramogos. Jei galite, pasirinkite vietas prie lango. Iškvėpkite oro į langą, kad šis aprasotų, tuomet galėsite ant jo piešti pirštais. Žiūrėkite į debesis ir galvokite, kokius gyvūnus jie jums primena.
Dažnai vaikams lėktuvuose duodamos spalvinimo knygutės, todėl išnaudokite ir jas. Svarbu skirti vaikui dėmesio ir neleisti jam nuobodžiauti, jei jis nenori miegoti.

Vyresniems, nei 3 metų vaikams

• Sveikas miegas. Kad vaikui būtų patogiau miegoti, paimkite antklodę ir kelioninę pagalvėlę. Jei lėktuve yra laisvų vietų, paprašykite skrydžio palydovių, kad jus perkeltų ten, kur vaikas galėtų miegoti atsigulęs.
• Žaidimai ir animacija planšetėje. Nepamirškite ausinių. Tai padeda užimti vaiką, tačiau nuo to gali ir pykinti, tad būkite atsargūs.
• Žaidimai. Egzistuoja daugybė įvairių žaidimų, kuriuos galite pasiimti į lėktuvą. Kad ir UNO kortos ar dėlionės. Galite pasiimti paprasčiausią sąsiuvinį ir žaisti laivų mūšį, kryžiukus – nuliukus ar kas tik jums šaus į galvą.
• Misijos. Paverskite skrydį užduotimi. Sugalvokite vaikui užduočių, kurias jis turės atlikti skrydžio metu: pamiegoti, pavalgyti, nuspalvinti 3 puslapius piešinėlių ir t.t.; jam atlikus šias užduotis, skrydžio pabaigoje jį apdovanokite kad ir nauju žaislu.

Ką daryti, jei vaikui prasidėjo isterija?

Vaikams iki 3 metų

Švelniai papūskite jiems į veidą. Šnekėkite ramiu tonu, sūpuokite, masažuokite juos. Rodykite išskirtinį dėmesį, apkabinkite, pasiūlykite ko nors atsigerti.

Vyresniems, nei 3 metų vaikams

Kalbėkite su vaiku, liepkite jam ramiai ir tolygiai kvėpuoti. 10 kartų įkvėpkite ir iškvėpkite kartu su juo. Leiskite jam pasisakyti, kas jį neramina, duokite gėrimą, žaislą ar knygutę.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Naujienos 4807 views
Naujienos

Ką apie jus sako gimimo metai?

Ar įžvelgiate panašumų?

11227 views
Naujienos

7 geriausi 2018 metų serialai

Žurnalas Time rekomenduoja

5123 views