Įvairių pasaulio šalių Naujųjų metų stalai

1709 views

O kuo per Naujuosius vaišinsite jūs?

Kiekviena tauta turi savo kulinarines tradicijas. Tačiau yra ir bendrų taškų: Naujųjų metų ir Kalėdų patiekalai turi savo reikšmes. Pasižvalgykime:

Danija

Ant šventinio stalo Danijoje įprasta pateikti žąsieną (kimštą įvairiais džiovintais vaisiais), kiaulieną su bulvėmis ir daržovėmis.

Nepalas

Nepale Naujieji metai švenčiami balandžio viduryje. Šią dieną nepaliečiai stalus nukrauna tradiciniais Indiškais ir Tibetietiškais patiekalais.

Italija

Italijoje, kaip ir kitose Europos šalyse, Kalėdos – šeimos šventė, o Naujieji pasitinkami su trenksmu. Kiaulienos dešra – ilgaamžiškumo, sveikatos ir gerovės simbolis.

Meksika

Meksikiečiai mėgsta aštrų maistą, tad ant jų šventinių stalų tikrai išvysite įdarytą kalakutą, pupeles, krevetes ir kitus jiems būdingus patiekalus.

Anglija

Tradiciški angliški patiekalai – daržovėmis įdarytas kalakutas ir pudingas desertui.

Vietname Naujųjų metu data visą laiką skiriasi, nes ji apskaičiuojama pagal mėnulio kalendorių. Tradiciniai patiekalai dažniausiai paruošiami naudojant ryžius ir mėsą.

Prancūzija

Kokia gi šventė be austrių ir prancūziško vyno?

Japonija

Japonai tiki, jog riešutai atneša sėkmę versle, todėl jų dedama praktiškai į visus patiekalus. Neapsieinama ir be moči – ryžių pyragėlių.

JAV

Amerikoje, kaip ir daugelyje Vakarų šalių, stalus puošia įdarytas kalakutas.

Čekija

Čekijoje, sutinkant šventes, tiesiog būtina pagaminti tokį obuolių ir uogienės pyragą.

Portugalija

Svarbiausia, kad ant stalo būtų vynuogių, kurios simbolizuoja laimingą šeimyninį gyvenimą. Sutinkant naujuosius, portugalai suvalgo 12 vynuogių, kurių kiekviena turėtų išpildyti po norą.

Lenkija

Lenkijoje, sutinkant Naujuosius, ant stalo turi būti 12 patiekalų. Žuvis ir jos patiekalai – bene svarbiausi, nes reprezentuoja šeimos gerovę.

Olandija

Pagrindinis patiekalas Naujus sutinkant Olandijoje – spurgos. Sodrios, pacukruotos ir tiesiog viliojančios…

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Virtuvė

Virtuvės nesėkmės

Nes kartais nepasiseka visiems

6972 views
Naujienos 4807 views
Naujienos

7 geriausi 2018 metų serialai

Žurnalas Time rekomenduoja

5123 views