Indijos taksisto gyvenimo nuostatos

833 views

„Klientai būna skirtingi: turtingi ir vargšai, geraširdžiai ir blogi… “

„Mano Planeta“ kalba su gyventojais iš įvairiausių pasaulio kampelių, tam, kad sužinotų, kas jiems svarbu gyvenime.

Aš niekada nenorėjau tapti taksistu. Svajojau apie karininko karjerą, tačiau manęs nepriėmė į armiją – jie nemėgsta žemaūgių, aš jiems iškart nepatikau. Po mokyklos, iki man nusipirkus automobilį, dešimt metų dirbau statybose.

Taksisto gyvenimas labai įtemptas. Aš visą laiką kalbu telefonu. Kiek žmonių žino mano numerį? Šimtai? Keli tūkstančiai! Aš neturiu aiškaus grafiko. Nesistebiu net skambučiais trečią nakties.

Tai mano antras automobilis, prieš tai turėjau mikroautobusą. Nusipirkau su paskola, kuriai išleidžiu trečdalį atlyginimo. Išsimokėsiu tik gyvenimo pabaigoje…

Šiandien uždirbau 300 rupijų (1 rupija – 0,01 €). Per mėnesį gaunasi maždaug 10 000 rupijų. Negali pragyventi su tokiais pinigais. Aš turiu šeimą. Mano sūnui šešeri, dukra visai mažytė.

Žmonos nemačiau iki pat vestuvių. Tėvai viską sutarė – taip tuokiasi žmonės Indijoje. Mes susiskambindavome telefonu, papasakodavome apie save. Aš nemelavau: kartais vartoju alkoholį, lošiu… Moteris turi žinoti, už ko išteka.

Mes laiminga šeima. Nors pasitaiko ir pakilimų, ir nuosmukių. Kartais ji ant manęs pyksta, kartais aš ant jos.
Žmonai taip pat nelengva. Ryte keliasi 7.30 val., gamina man pusryčius, vėliau prabunda vaikai: verkia ir skundžiasi… Namų ruoša, pietūs, vakarienė – viską atlieka ji.

Remiantis mūsų santuoka, buvo nufilmuotas dokumentinis filmas – „Kai tuokiasi Khari“. Jis buvo išverstas į 26 kalbas. Žmonės prieina, prašo nusifotografoti, ima interviu… Lyg būčiau Bolivudo aktorius kaip Salman Khan. Man patinka.

Po filmo atsirado daugiau klientų. Manęs vis ieško: „kur Khari, kur Khari…“. Kiti taksistai pavydi. Nieko nesako, tačiau matau tai iš jų veidų. Taksistai šiaip yra pavydūs žmonės.

Klientai? Jie būna skirtingi: turtingi ir vargšai, geraširdžiai ir blogi… Vietiniai nusikaltėliai. Daug kartų mane apiplėšdavo: atimdavo pinigus ir pavogdavo mašiną.

Puikus klientas – geras ir dosnus. Jei aš sakau „300 už pravažiavimą“, o jis man sako „250, 200…“ – tai, mano akimis, blogas klientas.

Taksistai Indijoje kainą užkelia dvigubai ar trigubai, jei mato, jog žmogus naujas. Aš to nedarau. Jei jauti, kad kaina smarkiai užkelta – kreipkis į policiją. Iš nesąžiningų taksistų atima leidimus.

Kieno portretai kabo mano mašinoje? Karapos (vienas iš pagrindinių Tibetietiškojo budizmo vienuolių), Dalai Lamos, Krišnos ir Šyvos. Aš induistas, bet Darmsaloje daug budistų.

Darmsala – turistų pamėgta vieta. Čia gyvena Dalai Lama. Mieste apstu taksi, konkurencija pasiutusiai didelė. Tačiau iš kitos pusės, kai mirs Dalai Lama, gyvenimas taps dar sunkesniu – sumažės turistų.

Delis ar Mumbajus per toli, gyventi ten brangu… Taip, uždirbsi daugiau, tačiau išaugs ir išlaidos. Dideliame mieste nesugebėčiau rūpintis šeima ir vaikais.

Vaikystė basomis – tai istorija apie mane. Avalynę tekdavo skolintis iš kaimynų, nes aš vaikščiodavau su skylėtais batais. Iškart po mokyklos pradėjau dirbti. Pats pasistačiau namą.

Kartais man atrodo, jog aš tik kaunuosi, kaunuosi, kaunuosi… Visą laiką automobilyje laukiu klientų. O ką dar man veikti? Aš nieko nemoku. Išskyrus mokyklinį, neturiu jokio kito išsilavinimo.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Linksmybės

Lietuvos miestų herbai kitaip

Ar esate juos matę?

6592 views
Virtuvė

Reti egzotiniai vaisiai, kurių dar nesate girdėję

Pasaulyje yra daug neįsivaizduojamo skonio vaisių

8182 views
Virtuvė

MOLIŪGO PYRAGAS SU PEKANO RIEŠUTAIS IR STORA PLUTELE

Lengvas, gardus, moliūgiškas pyragas!

82154 views