Ibiza

2288 views

Kada vykti? Lankytinos vietos

Ibiza – viena Ispanijos salų. Ibizos sala sudaryta iš penkių miestų: Santa Eulària des Riu, Eivissa, Sant Antoni de Portmany, Sant Josep de sa Talaia ir Sant Joan de Labritja.
Sala pelnytai laikoma klubų kurortu. Kasmet tūkstančiai naktinio gyvenimo mylėtojų suplūsta į Ibizą. Populiariausias klubas – “Playa – den – Bossa”.
Paplūdimius mylintiems keliautojams geriausios vietos yra Portinatx, San Miguel ir Santa Eulalia del Rio, kuriuose dažnai apsistoja šeimos, jaunavedžiai ir įsimylėjėliai.
Norintiems pasižvalgyti rekomenduojama vykti į Portinatx ir San Antoni de Portmany, kuriuose gausu ekskursijų po salą.
Ibizos svečiai gali pasimėgauti nardymu, buriavimu, žvejyba, pasivaikščiojimais, jodinėjimu, stalaktitinių uolų lankymu.
Kulinariją mėgstantys keliautojai Ibizoje gali apsilankyti vietinėse vyninėse ir daugybėje kavinių bei restoranų.

Kada vykti?
Ibizos klimatas šiltas ir švelnus. Vidutinė dienos temperatūra nuo spalio vidurio iki balandžio yra +18C, naktį – +8C. Vandens temperatūra būna maždaug +17C. Tokiu metu į Ibizą patartina vykti mėgstatiems šiltą, bet ne per karštą orą. Nuo gegužės iki spalio temperatūra šokteli iki +30C, o vanduo sušyla net iki +21C.
Jei vyksite į Ibizą gegužės pradžioje, nepraleiskite nuostabaus reginio – Anar Mayzh festivalio, kuris vyksta Santa Eulariya – del – Rio. Šio festivalio metu miestas pasipuošia, vakare galėsite pasigrožėti fejerverkais.

Lankytinos vietos
Didžiausias istorinis paminklas Ibizoje – senovinis Eivissa miestas. Jame galite aplankyti Ibizos pilį ir šv. Domingo bažnyčią. Ibizos pilis anksčiau buvo naudota vyriausybiniais tikslais, tačiau dabar ji – Archeologijos muziejus.
Turistams, kuriuos domina salos papročiai ir kultūra, rekomenduojama apsilankyti Etnologijos muziejuje Eulariya – del – Rio mieste. Ekspozicijose galite išvysti tradicinius vietos gyventojų įrankus, juvelyrinius dirbinius ir drabužius.
Muzikos mylėtojams rekomenduojama vykti į vasaros terasą Cafe del Mar.
Nuotykius mėgstantiems patariame nuvyktį į požeminius Can Marca urvus, esančius netoli Sant Antoni miesto. Čia galėsite išvysti krioklius, stalaktitus, ežerus ir Ispanijos piratų paliktas žymes.
Meno mylėtojams Ibizoje derėtų apsilankyti kultūros centre “Alameda”. Šioje galerijoje gausu paveikslų, skulptūrų ir fotografijų.
Ibiza turi ką pasiūlyti mėgstantiems apsipirkinėti. Čia gausu įvairių dizainerių rūbų ir avalynės, senovinio stiliaus parduotuvių ir butikų, kuriuos taip myli pasaulis.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Paslaptys

Sukti klausimai

Į juos atsakyti gali tik genijai arba šizofrenikai!

11369 views
Pasaulis

Giliausia metro stotis

Ar išdrįstumėt nusileisti?

6691 views
Virtuvė

MOLIŪGO PYRAGAS SU PEKANO RIEŠUTAIS IR STORA PLUTELE

Lengvas, gardus, moliūgiškas pyragas!

101998 views