Geriausių knygų kolekcija

827 views

Mūsų amžiaus must read

Kas gaus pagrindinį prizą – taps aišku birželio 8 dieną, o kol kas yra laiko perskaityti ką nors iš šio sąrašo.

Į shop listą papuolė knygos, pripažintos geriausiomis kiekviename iš penkių dešimtmečių, ir gavusiomis “Bukerį”. Balsavymas vyksta oficialiame premijos puslapyje.

 

  1. Vididaharas Naipolas, “Laisvoje šalyje”, 1971 metai

Vididaharas Suradžprasadas Naipolas – anglakalbis indų kilmės rašytojas, oksfordo universiteto absolventas, meno bakalauras, 2001 metų Nobelio literatūros premijos laureatas.

Savo knygoje Naipolas tyrinėja laisvės sąvoką. Autorius pasakoja tris istorijas: apie indų diplomatą, kuris išvyksta į JAV; neturtingą šeimą, kur vieną iš sūnų “pasmerkė” prestižinio išsilavinimo gavimui; vienos Afrikos valstybės gyventojų kelionę.

Kritikai šią knygą pavadino geriausiu Naipolo kūriniu.

 

  1. Penelopė  Laivli, “Mėnulio tigras”, 1987 metai

Viena iš sėkmingiausių britų rašytojų, gavo apdovanojimą už puikų romaną apie žurnalisę, prisimenančią savo jaunystės meilę.

Istorija įvyko Antrojo pasaulinio karo metais, Egipte. Herojė įsimyli į vyrą, tačiau jis dingsta fronte. “Mėnulio tigras” – tai žėrinčios spiralės, saugančios nuo tropinių vabzdžių, pavadinimas. Žurnalistei jis tampa gyvenimo trapumo simboliu. Jos meilės istorija kvepia “Mėnulio tigru”.

 

  1. Maiklas Ondatže, “Anglas ligonis”, 1992 metai

Kanados rašytojas ir poetas parašė labai jautrų romaną, kuris jam atnešė “Bukerį”, o to pačio pavadinimo filmo kūrėjams, pagal šič knygą – “Oskarą”.

Beduinai dykumoje randa apdegusį pilotą, kuris neprisimena savo vardo. Jį pargabena į sugriuvusią vilą Italijoje, ir pavadina “anglu ligoniu”. Sužeistuoju rūpinasi medicinos sesuo Hanna. “Anglas ligonis” jai pasakoja savo tragišką istoriją apie meilę ištekėjusiai moteriai.

 

  1. Hilari Mantel, “Vilko salė”, 2009 metai

Britų rašytojos ir kritikės knyga, dukart gavusi “Bukerį”, – tai istorija apie Anglijos karaliaus Henriko VIII valdymo laikus. Pasakojimas kalba Tomo Kromvelio – puikaus istorijos veikėjo,  lūpomis. Knygoje gausu krupoščiai surinktų įdomių detalių, Govardų- Bleinų šeimos, dvaro damų, diplomatų, kariškių aprašymų. Garantuotas pilnas pasinėrimas į anų laikų Anglijos atmosferą.

Už romano pratęsimą “Įneškite kūnus”, 2012 metais Hilari Mantel gavo antrąją  “Bukerio” premiją.

 

  1. DžordžasSondesas, “Linkolnas Bardo”, 2017

Amerikiečių scenaristas ir rašytojas Džordžas Sondersas žinomas savo bestseleriais.  “Linkolno Bardo” veiksmas vyksta 1862 metais, pilietinio karo įkarštyje. Linkolnas, Amerikos prezidentas, o bardo – tarpinė būsena ant gyvenimo ir mirties slenksčio, sąvoka paimta iš budizmo religijos.

Ši tragiška istorija įvyko iš tikrųjų, su prezidentu ir jo mažuoju sūneliu. Knyga, gebanti pernešti už realybės ribų.

 

 

komentarai

Comments are closed.

Virtuvė

MOLIŪGO PYRAGAS SU PEKANO RIEŠUTAIS IR STORA PLUTELE

Lengvas, gardus, moliūgiškas pyragas!

123735 views
Naujienos

Ką apie jus sako gimimo metai?

Ar įžvelgiate panašumų?

15614 views
Virtuvė

Kibinai su varške

Pietūs kitaip

5622 views