Ari Atoll – didžiausios koralinės salos, esančios Maldyvų salyno rytinėje dalyje.

912 views

Kada vykti? Lankytinos vietos

Patys Maldyvai susideda iš maždaug 70 mažų salų, 18 iš jų – apgyvendintos, o 28 suteiktas kurorto statusas. Ari Atoll padalinta į dvi dalis: šiaurėje – Alif Alif, pietuose – Alif Daal.
Į salą galite skristi arba atplaukti.

Nuostabus koralinis rifas ir turtingas jūrų pasaulis Ari Atoll pavertė populiariu kurortu, ypač mėgstantiems nardymą. Čia vyksta tiek pradedantieji, tiek profesionalai. Nardymui tinkamų vietų čia apstu: Sami, Batala, Villivaru, Machchafushi, Ellaidu.
Be nardymo galima pailsėti ir paplūdimiuose. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams – banglentės, buriavimas, baidarės, žvejyba ir daugybė kitų užsiėmimų. Mėgstantiems degintis derėtų apsilankyti Angaga saloje, kurios ketvirtadalis skirtas būtent paplūdimiams.

Kada vykti?
Geriausia į Ari Atoll vykti per sausąjį sezoną – sauso – kovo mėnesiais. Temperatūra pasiekia +31C, vanduo sušyla iki +28C. Nardymą mėgstantiems geriau keliauti lietaus sezonu, nuo balandžio iki pat gruodžio. Audros ir lietūs jūros vandenį paverčia skaidresniu.
Gruodį atvykstančius gali maloniai nustebinti vietos šventė – Žvejo diena.
Nepamirškite, kad tai musulmoniškas kraštas, kuriame būna Ramadanas, turintis griežtų taisyklių.

Lankytinos vietos
Salos patraukia savo grožiu, todėl jei vykstate į Ari Atoll, aplankykite ir kelias gretimas salas. Kudafoludu saloje yra net trys pirmos klasės viešbučiai. Šioje saloje auga milžiniškas medis, galite aplankyti archeologinių kasinėjimų vietose, kuriose dirbo garsūs mokslininkai.
Todo Atoll turėtų patikti tiems, kas mėgsta įsilietį į vietinių gyvenimą. Šios salos gyventojai – žvejai ir arbūzų augintojai, turintys ir savo tradicinius šokius. Čia taip pat buvo atrasti budistinės šventyklos (pastatytos 90 m. pr. Kr.) likučiai.
Mahibadgu aplankyti taip pat verta, nes čia gausu rezervatų, kuriuose galite pasigrožėti pačiais įvairiausiais koralais.
Lankomiausios salos, kuriose bene gausiausia jūrų gyvūnija ir augalija yra Alaveli, Batala, Villivaru, Machchafushi, Ellaidu. Čia galite pamatyti retų žuvų, ryklių ir vėžlių.
Kalbant apie apsipirkinėjimą, šis kurortas nėra tam tinkamiausia vieta. Viešbučiai turi savo parduotuves, tačiau norintiems tikrų didelių parduotuvių siūlome apsilankyti salyno sostinėje – Male.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Linksmybės

Britiškojo dirbtino įdegio aukos

Po šito jūs tikriausiai tapsite tik natūralaus įdegio gerbėjais

9364 views
Paslaptys

Sukti klausimai

Į juos atsakyti gali tik genijai arba šizofrenikai!

10648 views