9 subtilybės, suteiksiančios jums žavesio

1537 views

Naudinga informacija, padėsianti pagerinti bendravimo įgūdžius

Vienas iš įtakingiausių LinkedIn žmonių, 30 knygų autorius Jeff Haden, paaiškino, kodėl kai kurie žmonės bet kokiose situacijose išlieka ramūs ir pozityvūs.

Nebijokite pralaimėti

Subtilūs ir žavūs žmonės nesistengia visuomet laimėti. Priešingai, jie daugiau duoda, nei pasiima patys. Jiems nebaisu pripažinti kaltę, nesėkmes ar silpnybes. Tokie žmonės nebijo garsiai pasakyti „pavydžiu jums“ ar „nežinau, išmokykite mane“. Jie žino, jog žmonės vertina atvirumą ir nuoširdumą.

Parodykite žmonėms, jog jų klausotės

Išlaikyti akių kontaktą pokalbio metu yra labai svarbu, charizmatiški žmonės tą žino. Jie šypsosi, kai šypsotės jūs. Linkčioja galvą, kai jūs linkčiojate. Jie nebando jūsų kopijuoti, paprasčiausiai stengiasi įsiklausyti, ką jūs sakote, priima visas jūsų emocijas ir žodžius. Toks elgesys padeda rasti bendrą kalbą su visais pašnekovais.

Ieškokite bendrų taškų

Daugelis žmonių nesąmoningai ieško priešpriešų ir nesutarimų, kurie veda į ginčus, o ne ramius pokalbius. Charizmatiški žmonės dažniausiai ieško bendrų požiūrio taškų. Bendraudami su žmogumi stenkitės ieškoti kažko panašaus, o ne priešybių.

Naudokitės prisilietimo galia

Prisilietimas – stiprus emocijų perteikimo būdas. Vieno tyrimo metu, bandymą atliekantys žmonės prisilietimu bandė perteikti 12 skirtingų emocijų (nenaudojant žodžių). Rezultatas – 50 – 83% prisilietimais perteiktų emocijų supratimas.
Taigi, jei norite ką nors pasveikinti, pagalvokite, ar spausite jiems ranką, ar patapšnosite per nugarą. Viskas priklauso nuo situacijos, tačiau prisilietimai tikrai padeda. Jais galite išreikšti emocijas, kurias sunku išreikšti žodžiais.

Perteikite emocijas išraiškomis ir gestais

Žavūs žmonės sugeba įtikinti kitus. Jiems padeda ne kas kitas, o emocijos. Net nuobodžiausią istoriją jie sugeba paversti kvapą gniaužiančia. Pasitelkdami gestus ir įvairias išraiškas galite pakeisti savo pokalbį ir patraukti žymiai daugiau aplinkinių dėmesio.

Nebijokite atrodyti kvailai

Gal šokiai ar „Twister“ žaidimas ir nėra jūsų stiprioji pusė, tačiau nebijokite atrodyti nerangūs. Kad ir kaip bebūtų keista, tokius žmones aplinkiniai labiau gerbia. Jei esate pasiruošę parodyti savo silpnąją pusę ir nebijote atrodyti kvailai, žmonės iš jūsų nesijuoks. Visi žino, jog kažko nemokėti yra visiškai normalu.

Išmokite užduoti klausimus

Ar pastebėjote, kaip charizmatiški žmonės tiesiog ištraukia iš jūsų visą informaciją? Jie nesidrovi paklausti atvirų klausimų, taip pat pasakoja ir apie save. Tokie žmonės nori žinoti, ką jūs galvojate. Jei kažką sužinote apie žmogų, paprašykite jo papasakoti plačiau, pridėkite ir panašios informacijos apie save. Taip parodysite, jog turite kažką bendro.

Visuomet prisiminkite vardus

Tai, jog prisiminsite žmonių vardus net po vieno trumpo susitikimo, tai tik įrodys, kad kreipėte į tuos žmones dėmesį. Stenkitės įsiminti ne tik žmonių, su kuriais bendraujate, bet ir jų draugų, giminaičių ar gyvūnų vardus.

Daugiau klausykite ir mažiau šnekėkite

Kai kurie žmonės tikrai moka klausytis. Visi norime kažkuo pasidalinti ir labai malonu, kuomet atsiranda žmonių, išklausančių mūsų istorijas. Žmones žavi geri klausytojai. Todėl norėdami tapti žmogumi, traukiančiu daugelio dėmesį išmokite klausytis ir įsijausti į kitų pasakojimus.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Linksmybės

Lietuvos miestų herbai kitaip

Ar esate juos matę?

6634 views
Virtuvė

Virtuvės nesėkmės

Nes kartais nepasiseka visiems

6972 views