5 netinkamos priežastys susilaukti vaikų

807 views

Kodėl kai kurie vaikai užauga nesavarankiškais ir savimi nepasitikinčiais?

Kodėl kai kurie vaikai užauga nesavarankiškais ir savimi nepasitikinčiais? Psichologai sako, jog atsakymo į šį klausimą reikia ieškoti vaikystėje. Įmanoma, jog tėvai paprasčiausiai nežinojo, kodėl nori vaikų, o tai galėjo sukelti psichologinių traumų. Knygos „Blogos motinos“ autorė Pegė Stryp šia tema gali pasakyti ir daugiau dalykų.

Autorė teigia, kad jai teko daug bendrauti su moterimis, kurios turėjo šaltas ir emocionaliai neprieinamas motinas. Dažniausi tokių moterų užduodami klausimai buvo „kodėl mama manęs nemylėjo?“ ir „kodėl išvis mane gimdė?“.
Vaikų atsiradimas mūsų gyvenime nebūtinai prideda laimės. Su vaikelio atsiradimu poros gyvenime pasikeičia daugybė dalykų: dėmesį dalinasi jau nebe dviese, o dar ir su neliečiamu, bejėgiu, įkyriu ir užsispyrusiu kūdikiu. Vaikas laimės šaltiniu gali tapti tik tuomet, jei pasiruošiama jo gimimui emocionaliai, o sprendimas priimamas sąmoningai ir apgalvotai.
Deja, bet taip nutinka ne visada. Jei sprendimas priimamas vadovaujantis netinkamomis priežastimis, ateityje tai gali sukelti problemų. Pateikiame 5 netinkamas priežastis susilaukti vaikų:

1. Turėti kažką, kas jus myli
Moterys, kurios gimdo jaunos, dažnai pripažįsta: vaikas atrodė lyg išsigelbėjimas nuo nemylinčių tėvų, draugų ar mylimųjų. Viena moteris net pripažino, jog nusprendė susilaukti vaiko net be tėvo žinios, kuris, pasirodo, tebuvo vienos nakties nuotykis. Tokį savo sprendimą ji vadina „labiausiai savanaudišku“ iš visų, kuriuos teko priimti. Kita moteris tvirtina, jog „vaikai neturėtų susilaukti vaikų“, nes tokiame amžiuje moterys dar neturi emocinio stabilumo ir nėra pakankamai subrendusios būti motinomis. Tikroji problema yra ta, jog vaikas tampa paprasčiausia pirmąja pagalba motinai, kuri nejaučia meilės ir jos žūtbūt trokšta. Tai tiesiausias kelias į tragediją.

2. Iš jūsų tikimasi, jog susilauksite vaiko
Visai nesvarbu, kas iš jūsų to tikisi – tėvai, sutuoktinis ar tiesiog jaučiate visuomenės spaudimą. Sprendimą gimdyti turite priimti pati, nes tai – milžiniškas įsipareigojimas. Pastangos, kurių reikia auginant vaiką – intensyvios, visi nuolat kiša auklėjimo patarimus. Žmonės, kurie nusprendžia tapti tėvais vien dėl to, kad iš jų to tikimasi, dažniausiai neįvertina savų poreikių ar net pačių gebėjimo pasirūpinti vaiku. Tokių tėvų vaikai dažnai turi viską ko reikia – stogą virš galvos, drabužius, maisto, tačiau emociniai jų poreikiai lieka nepatenkinti.

3. Gyvenimui suteiksite prasmės
Tiesa, kad vaiko auginimas gali suteikti jūsų gyvenimui prasmės, tačiau tai silpna priežastis gimdyti. Vienintelis asmuo, galintis suteikti jūsų gyvenimui kažkokią prasmę – esate jūs pats. Kito žmogaus atsiradimas to negali paveikti, net jei tą žmogų pagimdysite. Tačiau jei visgi taip nutinka, supraskite, kad užkraunate naštą vaikui, ne jo darbas yra priversti jus pajausti pilnatvę.

4. Pratęsti giminei
Noras išsaugoti šeimos vardą ar užgyventą turtą suprantamas, tačiau supraskite ir tai, kad vaikui užkraunama našta, apie kurią jis nė nenutuokia, ką jau kalbėti apie pasirinkimo laisvę jo gyvenime. Kiti atvejai – kuomet tėvai bando užauginti tobulus vaikus, kad tik gautų pripažinimą už nuostabiai atliktas tėviškas pareigas. Tačiau ar tai normalu? Vaiko asmenybė nesivysto, priešingai, ji uždaroma, kuomet visi sprendimai priimami už jį.

5. Santuokai gelbėti (ar jai sukurti)
Kažkodėl mūsų visuomenėje yra nusistovėjęs požiūris, jog vaikas gali išgelbėti santuoką, kuri pradėjo klibėti. Svarbu suprasti, jog rūpinimasis vaiku neištrins iki tol buvusių problemų ir nesutarimų.
Kitas atvejis – pastojimas tam, kad susituokti. Ar dar reikia ką nors pridurti? Tai nėra priežastis pastoti, o vyras visą gyvenimą gali manyti, kad būtent vaikas yra kaltas dėl tokios jo padėties.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Naujienos

Tyrimai, įrodantys, kad mintys iš tikrųjų materializuojasi

Mintys turi mums nežinomų galių!

11183 views
Linksmybės

Britiškojo dirbtino įdegio aukos

Po šito jūs tikriausiai tapsite tik natūralaus įdegio gerbėjais

9433 views