10 Neįprastų Apžvalgos Bokštų Pasaulyje

1084 views

Pasaulio apžvalgos bokštai, suteikiantys galimyę pasigrožėti mus supančiu kraštovaizdžiu

Mes visi mėgstame jausti, kur mes esame pasaulyje. Apžvalgos bokštai, į kuriuos mes kopiame norėdami apsižvalgyti, suteikia mums galimybę apžiūrinėti grožį mus supančio kraštovaizdžio daug kilometrų aplink, be rūpesčio kopti išdavikiškais, pavojingais kalnais. Kitą vertus, daiktai, nuo kurių jūs grožitės apylinkėmis, gali būti ne mažiau įdomūs, nei pats vaizdas aplink.

1. PENNINO BOKŠTAS

Šiandienos standartais, Pennino bokštas, gretimai Lankasterio, Anglijoje (aukščiau), yra daug įdomesnis pats, nei vaizdas kurį galima nuo jo pamatyti. Pastatytas 1964 ir sekančiais metais atidarytas, bokštas formuoja dalį poilsio aikštelės, esančios magistralėje M6 ir yra kaip kelrodis taškas nusakantis pusiaukelę tarp Londono ir Edinburgo. Stulbinantis 72 pėdų grubus bokštas nuo pradžių buvo namai 24-val. restoranui ir apžvalgos aikštelei, buvo naudojamas magistralės apžvalgai ir kaip nuoroda į ateities automagistrales.
Nuo tada bokštas pelnė II laipsnio saugomo pastato Jungtinėje Karalystėje vardą, dėl istorinės ir architektūrinės reikšmės priežasčių. Anglijos Istorija teigia, kad bokštas “primena savo forma oro uosto valdymo bokštą, žadina modernios efektingos tuometinės 1960 metų kelionės lėktuvu prisiminimus, taip pat įamžina laipsniško urbanizacijos judėjimo, statant bokštus su restoranais ir stebėjimo platformomis laikotarpį. “Deja, dėl padarytų pakeitimų priešgaisrinės saugos taisyklėse, Jungtinėje Karalystėje, bokštas buvo uždarytas visuomenei nuo 1989 metų, bet kai kurie miesto tyrinėtojai vis dar sugeba rasti savo kelią į bokšto vidų.

2. TUBORGFLASKEN

Ne, jums tikrai nesivaidena, tai tikrai yra milžiniškas alaus butelis. Pastatytas Tuborgo alaus daryklos 1888 metais ir kylantis mažiausiai 85 pėdas aukštyn, su apžvalgos aikštele viršuje, Tuborgflasken buvo pastatytas su tikslu parodai apie šiaurės tautos industriją, agrokultūrą ir meną Kopenhagoje. Tai taip pat padėjo paskelbti apie alų buteliuose Danijos gyventojams. Iš pradžių, konstrukcija susidėjo iš pirmo Danijoje mechanizuoto liftinio keltuvo, kuris buvo pakeistas į daug mažiau priežiūros reikalaujančius spiralinius laiptus. Šis bokštas – butelis buvo iškeltas iš Kopenhagos ir nuo tada išdidžiai stovi Hellerupo mieste Danijoje. Grįžęs į Kopenhaga buvo tik kartą 1988 metais atšvęsti savo šimtmečio jubiliejaus.

3. FRANKo LLOYDo WRIGHTo Benzino Kolonėlė

Tai gal ir apgaulė truputį, nes tai nėra bokštas, greičiau apžvalgos stalas, tačiau kai Frenk Lloyd Wright sukonstruoja ką nors, niekam nepavyksta to ignoruoti. Pradžioje įtraukta į Wright‘o dizainą utopiškajam Broadacre City projektui, degalinė tapo vienintelė įgyvendinta konstrukcija.
Degalinė pasaulį išvydo 1956, kuomet Wright suprojektavo namą dėl Cloquet vietinių gyventojų, pavadintą R. W. Lindholm. Lindholm tuomet vertėsi prekyba nafta ir Wright matydamas atsiveriančią galimybę, įkalbėjo jį atidaryti degalinę savo mieste. Vienas iš labiausiai pastebimų šios degalinės elementų yra antrame aukšte esanti įstiklinta apžvalgos aikštelė. Visa tai yra dalis Wright‘o fokusuotos į automobilius ateities vizijos, kur jis teigia, kad degalinė yra ateities miestas embriono stadijoje, ir kuris natūraliai augs ir vystysis į rajonų dalijimo tašką, susitikimų vietą, restoraną ar į bet ką kitą reikalingą.

4. SELJORD APŽVALGOS TAŠKAI

Truputį daugiau kaip už šimto mylių į vakarus nuo Oslo, Norvegija, driekiasi Seljord ežeras – puikus pavyzdys meniško Norvegijos kraštovaizdžio, nors pašto atvirukų vaizdeliai nėra vienintelis daiktas, kurį jūs čia pamatysite. Pastebėsite visoje pakrantėje nevienodais atstumais išbarstytus medinius, panašius į periskopus statinius, kylančius į 39 pėdų aukštį ir palinkusius į ežero pusę. Pastatyti 2011 metais ir skirti susilieti su supančia juos aplinka, tuo pat išdidžiai atrodantys minimalistinės architektūros pavyzdžiai, šie bokštai nėra vien tik aukštesni taškai, skirti paryškinti natūralų gamtos grožį; jie naudojami žvalgytis pabaisų.
Taip, tai tiesa, Seljord ežeras, teigiama, yra namai panašiam į žaltį monstrui vardu Selma, Norvegijos atsakas Loch Ness‘o Monstrui ir kryptingai persipynęs su vietiniu folkloru, kas net yra matoma ant Seljord Coat of Arms (Seljord Kario skydas). Tikėtina, kad statyti šiuos bokštus buvo išmanus žingsnis, nes 2012 metais septyniolikmetė mergina, nuo vieno iš bokštų, nufotografavo, kaip ji pati sako ir tiki, Selmą.

5. MUR GAMTOS APŽVALGOS BOKŠTAS

Kas pasakys, kad mokslinės studijos turi būti atliekamos laboratorijose? Miunichui priklausančio architektūrinio filmo Terrain kūrėjai tikrai tuo netikėjo, statydami apžvalgos bokštą, nuoširdžiai siedami jį su menu, gamta ir mokslu. Suprojektuotas ant dvigubo helikso Modelled on a double helix, ši nuostabi struktūra, kyla truputį virš medžių viršūnių, šalia Mur upės Gosdorfe, ant Austrijos sienos su Slovėnija. 89 pėdų aukščio, ji ne tik siūlo nuostabius supančios gamtos vaizdus bet kuriam, kas ryšis užkopti 168 laiptelius, bet taip pat yra vieta kur atliekami moksliniai Mur upės rezervato atsinaujinimo stebėjimai.

6. PYRAMIDENKOGEL BOKŠTAS

Tai turbūt bus aukščiausias bokštas šiame sąraše, stūksantis 2700 pėdų virš jūros lygio Austrijos kalno, vadinamo Pyramidenkogel, viršūnėje. Jis taip pat yra tituluojamas pasaulio aukščiausiu mediniu apžvalgos bokštu, turi 328 pėdas aukščio. Tai, vis tik, nėra originalus bokštas; pradinis buvo pastatytas 1950 metais kaip karo memorialas, kurį vėliau, 1968, pakeitė futuristiškai atrodantis betono monolitas. Tas bokštas 2008 galiausiai buvo demontuotas ir tik 2013 metais paskutinė bokšto reinkarnacija buvo atverta.
Pasigirti nuostabiais ir nepakartojamais vaizdais nuo apžvalgos aikštelės yra viena, bet ir pats bokštas yra vertas atidžių žvilgsnių – nuostabus, suktas helix‘o dizainas, kuris atrodo driekiasi aukštyn iš žemės apačioje. Nors ir tai nėra pati svarbiausia bokšto savybė: Pyramidenkogel bokštas yra namai Europos ilgiausiai dengtai šliuožyklai. Skriejant beveik 400 pėdų žemyn bokšto centru 15 mylių greičiu, kas yra pakankamai greitai kur daugiau nėra nieko tik tu ir didžiulis metalinis vamzdis kalno viršūnėje.

7. JUBILEE BOKŠTAS

Jūs manote, kad pasižvalgymo po Austrijos Alpes pakaktu žygiui į Austriją, bet jie ten tikrai myli savo apžvalgos bokštus. Jubilee Tower (arba Jubiläumswarte kaip vietiniai vadina) randasi Vienos, Austrijos pakraštyje. Pradžioje tai buvo medinis bokštas, pastatytas šioje vietoje 1898-1899 metais Imperatoriaus Franz Joseph I, penkiasdešimtosioms metinėms ir teišstovėjo tik keletą mėnesių, kol audra jį sugriovė. Kitas, metalinis, netrukus buvo pastatytas, kuris buvo pakeistas 1956 metais į tą, kuriuo tu gali kopti ir šiandien. Stūksantis išdidžiai 1500 pėdų aukščiau jūros lygio, bokštas siūlo apžvalgą iki 100 mylių į tolį, esant giedrai dienai. Trečias kartas pakeri labiausiai, ar ne?

8. KNOXVILLE SUNSPHERE

Nežiūrint į tai, ką jūs matėte Simpsonuose: Knoxville Sunsphere iš tikro nėra pilnas spalvingų perukų. Vis tik nenuliūdinkite savęs – tai yra 266 pėdų bokštas su 75 pėdų pločio, 24 karatų aukso orbita viršūnėje.
Pastatyta 1982 metais Pasaulio Parodai Saulės Sfera iškart tapo Tenesio įžymybe. Bokšto orbita sukonstruota iš 360 stiklo panelių, dengtų 24 karatų aukso dulkėmis ir kaip skaičiuojama kainavo 1000 $ vienai panelei padaryti. Įspūdinga 360 laipsnių apžvalgos kampo aikštelė ir restoranas pradžioje buvo labai populiari atrakcija. Apmaudu, bet šis populiarumas praėjo ir Saulės Sfera buvo neprižiūrima ir apleista beveik visą devintą dešimtmetį. Trumpas bandymas vėl atidaryti 1999 metais nepagelbėjo, nors realiai bokštas niekada nebuvo išdilęs visuomenei iš atminties, pasirodydavo ant Knoxvilio sporto komandų marškinėlių, net ant valstijos vairuotojų pažymėjimų. Galiausiai, 2007, Saulės Sferos panoraminė Knoxvilio apžvaga vėl buvo atidaryta publikai ir bokštas yra veikiantis iki pat šiol.

9. CANTONO BOKŠTAS

Kantono Bokštas šiuo metu yra aukščiausias Kinijos statinys. Žvilgsnius traukiantis 1954 pėdų aukščio, stovi Pear upės pakrantėje Haizhu rajone Guangzhou mieste. Atidarytame 2010 metais, vienas iš nuostabiausių bruožų yra apžvalgos aikštelė, oficialiai vadinama Horizontalus kelto rato burbulų tramvajus (Horizontal Ferris Wheel Bubble Tram). Iš esmės, tai yra serija kamuolių ant bėgių, kuriuose sėdi žmonės, tuomet, kai kamuolys slenka apskrito pastato pakraščiu 1954 pėdų aukštyje.

10. BA i360

BA i360 yra naujas Britų oro linijų apžvalgos bokštas, pastatytas Brighton‘o pakrantėje, Anglija.
Įvardintas, kaip vertikalus statinys ir kainavęs 46 milijonus svarų pastatyti, bokštas stovi kaip 531 pėdos aukščio milžinas ir yra aukščiausias pasaulyje judantis apžvalgos bokštas. Iki 200 keleivių gali laisvai vaikštinėti milžiniškame stikliniame riešuto formos kupole jam kylant į 450 pėdų aukštį, ir suteikiant galimybę grožėtis Britų pakrantės panorama. Bokštas nėra itin sėkmingas savo pakilimo atžvilgiu, su 180 keleivių įstrigusių dviem valandoms rugsėjo mėnesį. Kaip ten bebūtų, galime būti tikri, kad jiems ten patiko prailgintas apžvalgos laikas.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Virtuvė

Reti egzotiniai vaisiai, kurių dar nesate girdėję

Pasaulyje yra daug neįsivaizduojamo skonio vaisių

8250 views
Naujienos

Tyrimai, įrodantys, kad mintys iš tikrųjų materializuojasi

Mintys turi mums nežinomų galių!

10958 views
Naujienos 4807 views