10 NAUDINGŲ DALYKŲ, KURIŲ TURĖTŲ MOKYTI MOKYKLOJE, BET KAŽKODĖL TO NEDARO

810 views

Pastaruoju metu į mokymo programą įtraukiama vis naujų dalykų.

Mes nusprendėme pamąstyti, kokius tikrai svarbius ir naudingus dalykus reikėtų įtraukti į privalomą mokymosi kursą tam, kad paruoštų vaikus realiam gyvenimui.

Automobilio vairavimas ir taisymas

Taip, tam yra profesinės mokyklos. Tačiau kam viską apsunkinti, jei vairavimo ir remonto pradmenis galime įtraukti į privalomą mokymosi programą? Tai sutaupytų pinigų ir laiko tiek tėvams, tiek vaikams. Įsivaizduokite: Visi iki vieno, pabaigę mokyklą jau moka vairuoti. Lieka tik spėlioti, kodėl toks reikalingas šiuolaikiniame pasaulyje įgūdis vis dar neįtrauktas į mokyklinę programą.

Kompiuterinės paslaugos

Jei manote, kad teisingo kompiuterio naudojimo problema aktuali tik vyresnio amžiaus žmonėms – klystate. Taip, šiuolaikiniai vaikai, nuo pat vaikystės yra apsupti kompiuterių, planšečių ir išmaniųjų telefonų. Tačiau tas faktas, jog jie yra labiau pasitikintys savimi, nei jų močiutės ar seneliai, įdiegiant programėles ar lankant socialinius tinklapius, nereiškia, jog jie jau „pažangūs vartotojai“. Įrašyti ir perrašyti operacinę sistemą, nelandžioti į įtartinus tinklapius, neįrašinėti įtartinų programų, apsaugoti kompiuterį nuo virusų – viso to turėtų mokyti ir augančią kartą.

Laiko valdymas

Dar visai neseniai, vienas iš didžiausių pasaulio resursų buvo žinios. Šiandien į pirmą planą įžengia laikas. Žinių jau pakankamai, internetas suteikia galimybę kiekvienam gauti tiesioginę prieigą prie beveik bet kokios informacijos. Ir jeigu anksčiau reikėdavo paplušėti, kad tiesiog gautum norimą informaciją, dabar pastangas reikia dėti į informacijos atskyrimą nuo nereikalingos į reikalingą. Tokiomis sąlygomis įgūdžiai planuoti savo dieną, darbą ir poilsį tampa išskirtinai svarbūs.

Gyvenimas ne skaitmeniniame pasaulyje

Kalba eina visai ne apie tai, kaip išgyventi laukinėje gamtoje, jeigu civilizacijai ateitų galas. Dėmesį reikia kreipti į tai, jog reikia mokėti daryti bent kažką realiame pasaulyje, o ne tik virtualioje erdvėje. Juk tiems vaikams, kurie nuo mažų dienų auga apsupti kompiuterinės technikos, daugiau niekas ir neegzistuoja. Net dabar jie labai menkai suvokia, ką reiškia lauke žaisti su draugais kamuoliu. Išvyka į gamtą su nakvyne jiems atrodo it kankynė. Būtent todėl mokykloje reikia mokyti vaikus gyvenimo ne skaitmeniniame pasaulyje.

Rūpinimasis savo skeikata

Kaip taisyklingai maitintis, kokia sporto šaka užsiimti, kaip nuspręsti, kokie fiziniai pratimai bus naudingi, o kurie gali tik pakenkti? Dažniausiai viso to išmokstame per asmenines patirtis, naudodamiesi patikrinimo ir suklydimo metodu. Tačiau kuomet kalba eina apie sveikatą ir gyvybę, klaidų norėtųsi išvengti. Kodėl gi nesuteikus sistemingų žinių šia tema privalomajame mokyklos švietime? Ar įsivaizduojate, kiek gyvybių tai išgelbėtų?

Įstaymai

Mes visi gyvename teisinėje visuomenėje ir, anksčiau ar vėliau, mums tenka susidurti su įstatymais. Minimaliai – vien tam kad suprastume sutartis, maksimaliai – kad galėtume ginti savo teises teisme. Tad kodėl teisės mokslo moko tik juristus? Tam tikras minimalus įstatymų ir teisių žinojimas turėtų būti prieinamas visiems be išimčių. Galbūt tokiu atveju daugiau žmonių laikytųsi įstatymų?

Namų ruoša

Nors mokyklose ir yra darbų pamokos, jos dažniausiai orientuotos į berniukus, lyg mergaitėms nėra būtinybės rūpintis savo namais. Bet kalbame ne apie tai. Vaikinai, ar prisimenate, ko jus mokė per darbų pamokas? Pjaustyti, obliuoti, raižyti medį, pagaminti kėdę ar pjaustymo lentelę. Ar šiuolaikiniame gyvenime pravertė tokios žinios? Kodėl, pavyzdžiui, darbų pamokose nemoko taisyti varvančio čiaupo, reguliuoti ar klijuoti durų ir baldų? Juk to gyvenime prisireikia kur kas dažniau, nei pačiam sumeistrauti kėdę. O prie to paties – merginoms irgi būtų naudinga prisukti varvantį čiaupą vonioje. Ypač mūsų laikais, kuomet dauguma jų – vienišos.

Pinigų leidimo menas

Pinigai ant medžių neauga, juos reikia uždirbti savo pastangomis ir leisti protingai. Tai yra svarbiausia, ko turėtų mokyti šeimos biudžeto tvarkymo pamokose. Kokią dalį galima išleisti būsto nuomai, kiek būtinai reikia atsidėti kiekvieną mėnesį, kad vieną gražią dieną sąskaitoje neišvystume nulio? Visa tai yra be galo svarbi sudėtinė šio pasaulio dalis. Iš kur jaunimui semtis šių žinių?

Savigyna

Egzistuoja daugybė sportinių būrelių, pradedant sambo, baigiant krav-maga. Ir visa tai, žinoma, nuostabu. Bet į būrelius dažniausiai eina tie, kurie norėtų ateityje užsiimti profesionaliu sportu. O ką daryti tiems, kas nenori sieti savo gyvenimo su sportu, tačiau norėtų mokėti apsaugoti save ir savo artimuosius? Savigynos pamokas turėtų lankyti visi.

Kulinarija

Ta pati istorija, kaip ir su darbų pamokomis. Kodėl maisto gaminimo ir šeimininkavimo mokyklose moko tik merginas? Vaikinai nenori valgyti? Ar jiems užtenka žinojimo, kaip išsivirti koldūnų, o nieko daugiau gaminti jie nė nesvajoja? Tai gal jiems ir nereikia mokėti susisiūti kojinių? Priešingai, tai yra labai svarbūs įgūdžiai, kuriuos geriausia suteikti kaip vienus iš pamatinių mokymo kurse.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Linksmybės

Geriausios frazės merginoms “pakabinti”

Pasinaudokite proga!

5771 views
Naujienos 4792 views
Pasaulis

Įdomūs faktai apie Australiją

Galbūt sužinosite kažką naujo?

6624 views