10 gražiausių Europos kalėdinių mugių

1060 views

Keliaujame ieškoti įkvėpimo kalėdinių atostogų metu!

Kas gi nemėgsta žiūrėti kalėdinių filmų ir reklamų? Spinduliuojančios vitrinos, ugnelės ant medžių, kepinti migdolai ir svaiginantis karšto vyno aromatas, besiskverbiantis, atrodo, net iš ekrano. Ir kaip visada apmaudu, kad pas mus nėra tos kinematografinės aplinkos. Kaip norėtųsi nors dienelei pakliūti į gražią šventinę mugę, tarp skarotų eglučių, margų žaisliukų ir saldumynų. Tokiems svajotojams mes surinkome pasakojimus apie 10 gražiausių mugių Europoje. Užsisakykite bilietus ir skubėkite! Dauguma iš jų pasibaigs gruodžio 23 dieną, katalikiškų Kalėdų išvakarėse.

Weihnachtszauber Gendarmenmarkt, Berlynas, Vokietija

Kalėdinės mugės – tai labai vokiška tradicija. Kasmet Berlyne į šią šventę suvažiuoja daugiau nei 600 000 svečių iš viso pasaulio. Mugėje kvapą gniaužianti pramoginė programa, čiuožykla, rogučių trasos, skanios vaišės ir platus rankų darbo prekių ir delikatesų pasirinkimas: nuo juvelyrinių papuošalų iki karšto šokolado ir sūrių iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Tallinna Jõuluturg, Talinas, Estija

Kalėdos Estijoje labai jaukios ir persunktos vietiniu koloritu. Čia vaišina dešrelėmis, dešromis, bulvėmis ir raugintais kopūstais, verda aromatingą karštą vyną ir rengia iliuminacijų šou. Mugėje įprastai būna ištisos šeimos šiaurės elnių. Taip, kad nei vaikai nei suaugę nenuobodžiaus. Emocijų ieškoti reikia eiti į Talino Rotušės aikštę.

Marchés de Noël, Strasbūras, Prancūzija

Strasbūrą užtarnautai vadina „Kalėdų sostine“ – čia šventėms rengia ne vieną, o daugybę mugių. Verta pabandyti unikalaus Elzaso alaus su sūdytomis parankomis. Amatininkų kioskuose galima įsigyti spalvingų knygų apie Kalėdas ir įvairių suvenyrų. Vaikams ruošiami specialūs renginiai – miesteliai patiems mažiausiems ir mugės su saldumynais ir žaislais.

Christmas on Covent Garden, Londonas, Didžioji Britanija

Kalėdinei mugei Londone nebaisus įnoringas gruodžio oras – ji vyksta paviljone, kurio viduryje stovi didžiulė eglė su tūkstančiais lempučių. Choras čia dainuoja kalėdinius himnus, vaikštinėja šiaurės elniai, pardavinėja spurgas su aviečių uogiene ir vaišina įvairiausiais šildančiais gėrimais dešimtyse kalėdinių pabų (baras, angl. „pub“).

Frankfurter Weihnachtsmarkt, Frankfurtas, Vokietija

Mugė Riomerbergo aikštėje, Frankfurte – tai ne tik spalvingos prekyvietės su tradicinėmis vaišėmis, tokiomis, kaip medus su cinamonu ir gvazdikėliais ar saldainiai su marcipanais. Tai dar ir varpų, primenančių šventės kilmę, skambėjimas, ryškios, kaip iš paveikslėlio, karuselės, ekskursijos pėsčiomis ir kvapą gniaužiantis šventinio miesto vaizdas tiems, kurie nepatingės pasikelti į Šv.Nikolajaus bažnyčios bokštą.

Wiener Christkindlmarkt, Viena, Austrija

Austrijos sostinė yra šiek tiek konservatyvi švenčiant Kalėdas, todėl čia kasmet tradiciškai prie Rotušės pastato didžiulę eglę ir aplink ją surengia mugę su kalėdinėmis karuselėmis, dovanėlėmis ir saldumynais. Klasikinis suvenyras – naujametinė Vienos taurė, kurios dizainas kiekvienais metais keičiasi. Pačioje rotušėje vyksta klasikinės muzikos koncertai, vaidinimai vaikams ir įvairiausi kalėdiniai renginiai.

Mercado navideño en la Plaza Mayor, Madridas, Ispanija

Nuo lapkričio pabaigos iki pat Kalėdų svarbiausia Madrido aikštė pavirsta stebuklų miesteliu, kuriame gyvena pasakos ir šventės. Svečių laukia didžiulė čiuožykla po atviru dangumi, įvairiaspalvės ugnys, prekystaliai su suvenyrais, delikatesais ir vietiniais ispaniškais likeriais. Čia pat, aikštėje, vyksta varžybos ir koncertai. Galima, taip pat, leistis ir į apžvalginę ekskursiją po Madridą – visi pasivaikščiojimai prasideda nuo mugės.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí, Praha, Čekija

Čekija asocijuojasi su grožiu ir kalėdine nuotaika, būtent todėl visi pagrindiniai Kalėdų atributai: imbieriniai meduoliai, karštas vynas, karamelizuoti riešutai ir vyninės dešrelės gausiai pateikiami Senamiesčio aikštėje. Žinoma čia neapsieinama be eglutės, karuselės ir mini zoologijos sodo. Minioje galima rasti ir gerąjį Mikolašą – čekišką Šventojo Nikolajaus ir Santa Klauso analogą.

Adventi Ünnep a Bazilikánál, Budapeštas, Vengrija

Gerti žemuogių vyną, užkandant rankų darbo saldainiais galima pačioje Budapešto širdyje – aikštėje prieš šventojo Ištvano baziliką. Mugėje galima skambant folkloriniams motyvams pačiužinėti su pačiūžomis, pasivaišinti vietinės gamybos alkoholiu ir paragauti garsiųjų saliamio dešrelių su paprika. Vakarais svečių laukia šviesų šou.

Weihnachtsmarkt am Kölner Dom, Kiolnas, Vokietija

Sutikti Kalėdas Kiolne – tai niekada nenusibostanti klasika. Mugė yra prie centrinio Kiolno soboro – vieno iš seniausių ir gražiausių Europoje. Jis savo gotišku grakštumu net truputį pritemdo pagrindinės miesto eglutės žiburėlius. Čia kasmet pasirodo žonglieriai ir stiklo pūtėjai, parduodami suvenyrai prisiminimui, kalėdinės vaišės ir atgyja brolių Grimų pasakų personažai. Kiolnas atrodo tarsi būtų specialiai sukurtas dėl stebuklingų Kalėdų. Be pagrindinės mugės, čia galima pasivaikščioti po seniausią turgų „Angelų prekyvietė“, Uosto mugę prie šokolado Muziejaus ar po vaikišką šventę Pasakų Kalėdų turgų.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Naujienos

7 geriausi 2018 metų serialai

Žurnalas Time rekomenduoja

5123 views
Virtuvė

Virtuvės nesėkmės

Nes kartais nepasiseka visiems

6971 views
Linksmybės

Didžiausia murklių rūšis

Meino meškėnai!

7151 views