5 būdai, kaip efektyviai tvarkyti grynųjų pinigų srautus

898 views

Sutaupykite laiko ir pinigų išmokdami tvarkyti savo finansus

Sutaupykite laiko ir pinigų išmokdami tvarkyti savo finansus

Protinga pajamų kontrolė yra raktas į laisvai samdomo darbuotojo sėkmę ir šioje vietoje yra keletas nepakeičiamų taisyklių, užtikrinančių efektyvų finansų tvarkymą. Žinoma, tai nebus pati maloniausia jūsų darbo dalis, tačiau labai svarbu skirti bent kelias valandas pajamoms tvarkyti.

1. Žinokite savo teises
Pagal ES teisę, kai verslo klientai apmoka sąskaitas faktūras pavėluotai, gali būti reikalaujama delspinigių. Jei sutartyje mokėjimo terminas nustatytas, galite reikalauti delspinigių nuo pirmos dienos po to, kai pasibaigė terminas. Jei jūsų klientas yra valdžios institucija, jums turi būti sumokėta per 30 kalendorinių dienų. Jei jūsų klientas yra kita bendrovė, sutartyje nustatytas mokėjimo laikotarpis negali būti ilgesnis kaip 60 kalendorinių dienų, nebent būtumėte aiškiai sutarę kitaip ir jei tai nėra nesąžininga jūsų, kaip kreditoriaus, atžvilgiu. Jei mokėjimo laikotarpis sutartyje nenustatytas, delspinigiai automatiškai skaičiuojami praėjus 30 kalendorinių dienų nuo sąskaitos faktūros arba mokėjimo prašymo gavimo dienos.

2. Mokėkite tik iš tiesų turimais pinigais
Įsitikinkite, kad leidžiate realiai turimus pinigus, o ne tuos, kuriuos dar tikitės gauti. Tai yra esminis aspektas norint vėliau nesusidurti su galvos skausmu dėl turimų skolų ir kitų finansinių rūpesčių.

3. Būkite budrus
Reguliariai įvertinkite turimas pajamas naudodamiesi tinkamomis programomis, nesvarbu, ar tai būtų Google Doc, ar labiau profesionalios. Turėdami galimybę kartas nuo karto greitai pasitikrinti grynųjų pinigų srautą sutaupysite ne tik laiko ir pinigų, bet ir ilgainiui sumokėsite potencialiai mažiau mokesčių bankui.

4. Išrašykite sąskaitą-faktūrą laiku
Kiekvieną savaitę susiplanuokite laiką, per kurį pasitikrinsite esamas ir būsimas sąskaitas-faktūras, ir išsiųskite jas iškart, kai projektas bus gautas ir pasirašytas. Atidėliodami sąskaitų-faktūrų išrašymą jūs atidedate ir mokėjimo laiką.

5. Padidinkite gautinas sumas
Nemažai verslo kompanijų ir didmenininkų siūlo smulkią nuolaidą už išankstinį mokėjimą. Jeigu jūs įtrauksite šią nuolaidą į savo kvotą ir tolesnę sąskaitą-faktūrą atsižvelgdami į tai, kiek norite gauti užmokesčio, jums nereikės sumokėti baudos už pavėluotą mokėjimą ir taip išvengsite nemalonumų.

komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Naujienos

7 geriausi 2018 metų serialai

Žurnalas Time rekomenduoja

5119 views
Linksmybės

Britiškojo dirbtino įdegio aukos

Po šito jūs tikriausiai tapsite tik natūralaus įdegio gerbėjais

9355 views